Пән: Әдебиеттік оқу
Бөлім: Атақты тұлғалар
Күні: 28.02.2019 Сынып: 3 |
Мектеп: Ақмешіт № 15 орта мектеп
Мұғалімнің аты-жөні: Нурахметова З Е
Қатысқандар саны: 11
Қатыспағандар саны: |
||||||||
Сабақ тақырыбы |
Халық ұстазы Қ.Сәрсекеев «Бала Ахмет» |
||||||||
Оқу мақсаттары |
3.1.2.1* шығарманың мазмұнын бірлесе құрастырған жоспар бойынша немесе өз сөзімен толық/таңдауына қарай мазмұндау; 3.3.1.1 Мұғалім көмегімен оқылған шығарманы логикалық бөліктерге бөліп, әр бөлікке ат қойып жоспар құру; 3.2.1.2 Шығарманы іштей саналы түрде түсініп, көз жүгіртіп/ шолып/ түртіп алып/ қажетті ақпаратты тауып/ белгі қойып/сын тұрғысынан бағалап оқу. |
||||||||
Сабақ мақсаттары |
Барлық: шығарманың мазмұнын өз сөзімен айтады; Көптеген оқушылар: шығарманы құрастырған жоспар бойынша толық мазмұндайды, мәтіннен қажетті ақпаратты түртіп алып оқиды; мәтінді құрылымдық бөліктерге бөледі; Кейбір оқушылар:жоспар құрастырады. |
||||||||
Бағалау критерийлері |
|
||||||||
Тірек сөздер |
Оқушылар: Мәтінді түсініп оқиды. Оқығаны бойынша өз сөзімен мазмұндайды. |
||||||||
Құндылықтарды дарыту |
Бұл сабақ академиялық өмір бойы білім алуға ынталандырады, еңбек пен шығармашылық және топта жұмыс істеу, жауапкершілік және көшбасшылық құндылықтарын дамытуға бағыталған. Құндылықтарды қалыптастыру топта жұмыс істеу ережелерін орнату, қабілеті төменірек оқушыларға қолдау көрсету арқылы жүзеге асырылады. |
||||||||
Пәнаралық байланыстар |
Ел-жер атауларын тани алуы барысында дүниетану пәнімен байланыс пайда болады. Мәтіннің құрылымдық бөліктерін анықтауда, жоспар құруда қазақ тілі пәнімен байланыс пайда болды. |
||||||||
АКТ қолдану дағдылары |
Интербелсенді тақта |
||||||||
Алдыңғы білімді игерулері |
Оқушылар атақты тұлғалар туралы біледі. Жоспар құра алады, жоспар бойынша мәтінді өз сөзімен таңдауына қарай немесе толық мазмұндайды. |
||||||||
Сабақ барысы |
|||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет
|
Ресурстар |
|
||||||
Сабақтың басы 3 минут |
Ширату тапсырмасы. Сыныпта жақсы атмосфера қалыптастыру. Амандасу. Оқушылардың назарларын сабаққа аудару.
Оқушыларды тақырыпқа сай сурет қиындыларын таңдау арқылы (артқы бетінде топ аттары жазылған) 2 топқа біріктіреміз. І топ. Ақын ІІ топ. Жазушы
|
Интербелсенді тақта, Тақырыпқа сай суреттер, қосымша Слайд 2
|
|
||||||
Сабақтың ортасы 5 минут
7 мин
1 мин
7 мин
|
1 тапсырма (МК, Ұ) «Миға шабуыл» әдісі арқылы Ахмет Байтұрсынов туралы видео көрсетіледі. Ахмет жайлы білген ойларымен бөліседі.
Үлгі: Ақын, ғалым, ұстаз,аудармашы, «Әліппе» авторы, 1872- 1937жж Сабақ тақырыбы және оқу мақсаттарымен таныстыру.
2 - тапсырма «Бала Ахмет» мәтінінің мазмұнымен танысады. (ҚБ) дескриптор бойынша бағалау.
Сергіту сәті. «Көңілді сәт» 3 3-тапсырма /Бала Ахметті сипаттайды/ Постер қорғау 4-тапсырма Дәптермен жұмыс. №2 «Ия» «Жоқ» әдісі
|
интербелсенді тақта
Слайд 3
Ахмет Байтұрсынов суреті.
Оқулықтың 64 бет интербелсенді тақта, түсті қарындаш, түсіндірме сөздік. Слайд 4
Слайд 5
Оқулық 64 бет
Слайд 6
Слайд 7
|
|
||||||
Сабақтың соңы 5 мин |
«Ахмет аллеясы» Нұсқау: Оқушылар сабақты қорытындылау мақсатында осы реттілікпен қорытады.
Кері байланыс «Тау шыңы» оқушылар бүгінгі сабақтан алған әсерлерін стикерге жазып тақтаға іледі.
Үйге тапсырма. Ахмет Байтұрсынұлының бір өлеңін жаттап келу. |
Слайд 8
Слайд 9
Слайд 10 |
|||||||
Саралау
Төмендегі саралау тапсырмаларын сынып оқушыларының қажеттілігіне қарай мұғалім өз өзертіп отыруы қажет.
|
Бағалау |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
|||||||
2,3,4 тапсырма – «Тапсырма бойынша саралау»негізінде «Кластер» әдістер арқылытапсырмалары орындалады. Тапсырманы орындау барысында әр оқушының ойлау деңгейінің әртүрлі болатындығын ескере отырып, әр оқушыға өз мүмкіндігі бойынша қолдау беріледі. «Уақыт арқылы саралау» негізінде «Миға шабуыл» әдісі арқылы тапсырма орындалады. Бұл тапсырма кезінде пікірлерді дәлелдеуде мұғалімнің көмегін қажет ететін оқушыларға қолдау беріледі. |
Өзін –өзі бағалау, мұғалімнің бағалауы, «Бас бармақ», «Ауызша», «Мадақтау»әдісі
Дескриптор:
|
Демалыс кезіндегі қауіпсіздікті сақтау, өз заттарына ұқыптылықпен қарау.
|
|||||||
Сабақ бойынша рефлексия |
|
||||||||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы даойланыңыз)? 1:
2:
Сабақты жақсартуға не ықпалетеалады (оқытутуралы да, оқутуралы да ойланыңыз)? 1:
2:
Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
|||||||||